ASPEKTO

Prezent na Mikołaja – jaką zabawkę na mikołajki wybrać?

Prezent na Mikołaja – jaką zabawkę na mikołajki wybrać?

Nie ma w całym roku miesiąca, który byłby tak hojny, jeśli chodzi o prezenty, jak grudzień. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia poprzedza pełen drobnych upominków Adwent, z chętnie wybieranymi kalendarzami adwentowymi. 6 grudnia jest również przedsmakiem radosnych świąt, bo właśnie w tym dniu, co roku przypadają lubiane mikołajki – dzień tradycyjnego obdarowywania bliskich podarunkami. Na pewno zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla najbliższych, a szczególnie dla dzieci.

Zabawki na Mikołaja – skąd pochodzi ta tradycja?

6 grudnia to dzień, w którym zmarł biskup Mikołaj z Miry położonej w Turcji, znany wśród ówczesnych chrześcijan z działalności charytatywnej. Kanonizowany przez Kościół Katolicki został św. Mikołajem, a 6 grudnia miał być dniem oddawania mu czci. Do XIX wieku na ziemiach polskich był dniem wolnym od pracy. Od czasów średniowiecza wielowiekowa tradycja obdarowywania się drobnymi upominkami jest ciągle żywa. Pielęgnując tę tradycję, szukamy prezentów i zastanawiamy się, jakie zabawki na Mikołaja dadzą dzieciom najwięcej radości czekającym na ten dzień.

Zabawki dla dzieci na Mikołaja – czym się kierować, wybierając prezent?

Najlepszym pomysłem na prezent idealny jest przeczytanie listu pisanego przez dzieci do Mikołaja zawierającego prośby o wymarzoną zabawkę. Młodsze dzieci też mogą napisać list, korzystając z pomocy rodziców. Miejscem, do którego trafią zabawki na Mikołaja, są najczęściej duże wiszące ozdobne skarpety, buty lub poduszki, pod którymi należy dyskretnie ukryć prezent w nocy z 5 na 6 grudnia. Jakie zabawki na mikołajki wybrać, biorąc pod uwagę wiek dziecka, płeć, jego zainteresowania i pasje, a zarazem pamiętać o użyteczności i oryginalności prezentu? Wybór, jaki ma sklep świętego Mikołaja, jest ogromny i liczy się tu Twoja wyobraźnia. Pamiętaj, by nie przesadzić z wystawnością i ceną zabawki na Mikołaja, pozostawiając te najbardziej okazałe podarunki na święta Bożego Narodzenia.

Mikołajki – pomysł na prezent dla niemowlaka: co wybrać?

Wybierając zabawki dla niemowlaka, zwróć uwagę na te, które będą dla niego bezpieczne i te wspomagające jego rozwój. Maluchy w wieku niemowlęcym są bardzo ciekawe świata. Dobrym wyborem będą kolorowe zabawki w ciekawych kształtach i z różnymi fakturami.  Dla malucha doskonałe są np. karuzele i pozytywki, grzechotki, mięciutkie pluszaki oraz maty edukacyjne. Zabawki sensoryczne, czyli takie, które stymulują wszystkie zmysły dziecka, wpływają na jego rozwój fizyczny i psychiczny. Podczas zabawy maluchy poznają świat i rozwijają umiejętności związane ze wszystkimi zmysłami i układem nerwowym. Dlatego w tym wieku odpowiednie zabawki dla dzieci na Mikołaja są bardzo ważne.

Mikołajki – pomysł na prezent dla dziecka – co sprawi mu przyjemność?

Jeśli szukasz zabawki na Mikołaja, pamiętaj o tym, że dzieci kochają prezenty pobudzające wyobraźnię, dające możliwość długiej, ciekawej zabawy i te, które trafiają w ich zainteresowania. Młodsze dziewczynki w większości marzą o tym, by zostać księżniczkami tak, jak większość ulubionych postaci z bajek. Ucieszą je zabawki kreatywne pozwalające np. na zrobienie własnej biżuterii, zabawy w stylizowanie włosów czy zestaw do tatuażu. Przyjemność sprawią im również lalki, maskotki czy podobnie jak chłopcom puzzle albo klocki. Młodych panów z pewnością ucieszą zestawy figurek, gwarantujące niesamowitą zabawę i wymyślanie nowych „światów”, dobrze sprawdzą się też zestawy „resoraków” i innych pojazdów dla wielbicieli motoryzacji. Sklep świętego Mikołaja to miejsce, które doskonale funkcjonuje. Pomysł na prezent dla dziecka „podpowiada się” sam.

Mikołajki w przedszkolu

Jakie zabawki zawsze są dobrym wyborem?

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy uwielbiają ciekawe książki oraz komiksy, które pozwalają im odwiedzać magiczne i ciekawe miejsca. Rozwijająca się dzięki temu wyobraźnia wpływa na rozwój dziecka i jego funkcje poznawcze. Dobrze wybrane zabawki na Mikołaja to z pewnością zabawki edukacyjne. Rozwijają, a dzięki nim obdarowane dziecko zyskuje cenną wiedzę, która z czasem przekształci się w prawdziwą pasję. Pierwszy mikroskop pozwalający na niesamowite odkrycia czy teleskop pozwalający na spojrzenie w gwiazdy, mogą stać się prezentami używanymi przez lata. Znakomitą naukę przez zabawę zapewniają różne gry. Przeznaczone dla różnych grup wiekowych, uczą logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i podstaw skutecznego planowania.

Jakie zabawki na Mikołaja – czym się kierować, wybierając prezenty na mikołajki w szkole?

Tradycja obdarowywania prezentami na Mikołaja często jest kultywowana także w szkołach. Klasowe losowanie pozwala ustalić, kto dla kogo kupuje upominek. Zakup zabawki na Mikołaja powinien rządzić się kilkoma zasadami:

  • parzysta liczba uczestników zabawy;
  • ustalona przybliżona wartość upominku;
  • zachowanie w tajemnicy kogo wylosowano;
  • korzystanie z wiedzy na temat wylosowanej osoby, by wybrać prezent zgodny z jej zainteresowaniami.

Mile widzianym i trafionym prezentem są maskotki, które po latach będą przypominać radosny czas spędzony w szkole. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium