ASPEKTO
  • promocja
	LOVI SMOCZEK DO BUTELKI SUPERVENT SZYBKI 9m+ 2szt. lovi smoczek do butelki supervent szybki 9m+ 2szt.
Producent: Lovi
Cena: 17,02 zł 18,50 zł
zobacz więcej
  • promocja
CANPOL SMOCZEK DO BUTELKI SZEROKI SZYBKI 12m+ 2szt Canpol smoczek do butelki szeroki szybki 12m+ 2szt
Producent: Canpol Babies
Cena: 7,20 zł 8,61 zł
zobacz więcej
  • promocja

Smoczki dla półtorarocznego dziecka - podstawowe informacje

Dostępne w naszym sklepie smoczki 6-9, czyli dla dziecka od szóstego miesiąca życia do dziewiątego, są wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, bezpiecznych dla dziecka. Zebraliśmy w tej kategorii, produkty cenionych producentów, którzy dbają o to, by akcesoria, które proponują, spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców maluchów. Biorąc pod uwagę wiek, podzieliliśmy smoczki na cztery kategorie:

 

  • smoczki 0m+ - przeznaczone dla noworodków od pierwszych dni życia,
  • smoczki 3m+ - dla dzieci od trzeciego miesiąca życia,
  • smoczki 6m+ - dla maluchów od szóstego miesiąca życia,
  • smoczki 9m+ - przeznaczone dla dzieci od dziewiątego miesiąca życia.

Smoczki od 6 do 9 roku życia dopasowane do potrzeb Twojego dziecka

Wybierając smoczek dla dziecka, zwróć uwagę na jego wielkość oraz rodzaj pokarmu, jaki będzie przepływał przez smoczek. Smoczki o zbyt małym przepływie, mogą zniechęcić dziecko do ssania - aby pokarm przedostawał się przez otwór, maluch będzie musiał włożyć w to wiele energii. W efekcie może szybciej rezygnować z ssania. Będzie wtedy rozdrażniony i marudny. To znak, że trzeba pomyśleć o zmianie smoczka. Jeśli zaś wybierzemy smoczek o zbyt dużym przepływie, niedostosowanym do umiejętności malucha, może to prowadzić do nieprzyjemnych i bolesnych kolek lub nawet groźnego zachłyśnięcia się pokarmem. W tym momencie musimy pamiętać, że ważne jest ćwiczenie koordynacji obejmujące trzy aspekty:

 

  • ssanie,
  • połykanie,

 

Gdy opanuje ten mechanizm, do zakrztuszeń będzie dochodziło znacznie rzadziej.

Higiena smoczka dla dziecka

Smoczki dostępne w naszym sklepie zaprojektowane są w taki sposób, by czyszczenie ich było łatwe i szybkie. Należy pamiętać, że przed pierwszym użyciem smoczek należy wyparzyć i dokładnie umyć. Czynność tą należy powtarzać tak często, jak jest to konieczne. Pamiętaj, by dokładnie oczyścić smoczek z resztek pokarmu po posiłku. W tym celu użyj delikatnego detergentu, najlepiej przeznaczonego do czyszczenia akcesoriów dla dzieci i obficie opłucz go pod bieżącą wodą. Zaleca się też sterylizację lub wyparzanie. Nie ograniczajmy jednak higieny smoczka jedynie do mycia go po spożyciu pokarmu. Gdy smoczek upadnie, ma kontakt z zabrudzoną powierzchnią lub został dotknięty brudnymi rączkami, każdorazowo należy dokładnie opłukać go wodą i wysterylizować, lub wyparzyć. Warto też co jakiś czas kontrolować, czy smoczek nie wymaga wymiany - jeśli uległ zniszczeniu, widoczne są na nim ślady zużycia czy rozciągnięcia, należy bezzwłocznie go wyrzucić.

 

Jak widzisz, wybór smoczka dla dziecka 6-miesięcznego nie jest wcale taki trudny, jeśli wiesz, na co zwracać uwagę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium