ASPEKTO
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Aspekto?

Włosy u niemowlaka są kwestią bardzo indywidualną i uzależnioną w dużej mierze od odziedziczonych przez niego genów. Niektórzy z nas urodzili się z głową pełną włosów, choć jest to z pewnością sytuacja najmniej standardowa. Głowy innych były z kolei pokryte delikatnym meszkiem. U jeszcze innych znaków pierwszego owłosienia rodzice musieli wyczekiwać miesiącami. Tym, co jednak warto wiedzieć, jest to, że niezależnie od stopnia owłosienia w pierwszych dniach życia, nie należy się do niego przywiązywać. Niemowlę rodzi się bowiem z tak zwanym meszkiem płodowym.

Szczoteczki do włosów dla dzieci

Kiedy u niemowlaka rosną pierwsze włosy?

Niezależnie od jego rozmiarów włosy te po kilku miesiącach ulegają zatarciu. Proces ten można porównać do zamiany zębów mlecznych na zęby stałe – stąd możliwe jest obserwowanie na dziecięcej główce np. łysych placków. O ile osoba zajmująca się zdrowiem malucha nie powie inaczej, nie powinny one niepokoić młodych rodziców. Fakt istnienia meszku płodowego oznacza również, że nie należy się przywiązywać ani do koloru, ani też do skrętu włosa malucha w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach jego życia.

Kiedy należy przejąć się brakiem owłosienia malca?

Po starciu meszku tak zwane włosy „stałe” nie muszą od razu rozpoczynać wzrostu. W zależności od genetycznych uwarunkowań włosy mogą nie pojawiać się nawet do 2., a w szczególnych przypadkach do 3. roku życia dziecka, nie budząc przy tym niepokoju u rodzica. Po ukończeniu 3. roku życia jeśli włosy nadal nie zaczynają rosnąć, można udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę u dermatologa.

Jak pielęgnować dziecięce  

Jednak nawet najdelikatniejsze dziecięce włoski, podobnie jak pierwsze mleczne ząbki (szczoteczki do ich czyszczenia znajdziesz w kategorii Szczoteczki do zębów dla dzieci: https://aspekto.pl/pl/c/Szczoteczki-do-zebow/917), potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W związku z tym jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki jest szczotka do włosów. Czym szczotka do włosów dla niemowląt będzie się jednak różniła od szczotki do włosów dla dzieci?

Niemowlęca główka jest szczególnie wrażliwa i wymaga możliwie najdelikatniejszego obchodzenia się z nią. Nikt nie chce przecież zadrapać malucha już przy pierwszym szczotkowaniu. Mięciutka skóra na głowie dziecka musi być odpowiednio traktowana, aby nie sprawić mu bólu. Dostępne w naszym sklepie szczotki do włosów z powodzeniem spełniają wymogi stawiane zarówno szczotce do włosów dla rocznego dziecka, jak i szczotce do włosów dla 2-latka.

Dobór odpowiedniej szczotki dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Aby zapewnić dziecku możliwie najlepszą pielęgnację należy upewnić się, że przyrząd, na który się decydujemy, jest odpowiednio miękki. Przy szczotce do włosów dla dzieci będzie to dotyczyło przede wszystkim włosia, z jakiego jest wykonana. Na rynku dostępne są szczotki z włosiem syntetycznym oraz naturalnym. Chociaż oba rodzaje mają swoje zalety, to jednak częściej sugeruje się wybór szczotki z włosiem naturalnym. Przy okazji czesania taką szczotką wykonuje się delikatny masaż głowy. Może przyczynić się to do wzmocnienia włosów malucha lub pobudzić mieszki włosowe do wzrostu. W zależności od tego, czy malec ma bujną czuprynę, czy też zaledwie kilka włosków, będziemy stosowali inne techniki szczotkowania. Szczotka dla dziecka powinna zapewniać możliwie najbardziej bezbolesne rozczesywanie włosów. To ważne, aby malec nie kojarzył tej czynności z nieprzyjemnymi doznaniami.

Ze względu na różne tempo wzrostu włosa szczotka do włosów dla rocznego dziecka nie musi wcale różnić się od szczotki do włosów dla 2-latka. Jej dobór powinien być uzależniony głównie od tego, jak prezentuje się sytuacja na głowie malucha. Wybierając szczotkę dla niemowlaka, warto jednak sięgnąć po najmniejszy możliwy model, aby ułatwić sobie zadanie. W perspektywie jest też moment, w którym dziecko samo zacznie z niej korzystać. Szczotka do włosów dla niemowląt może z powodzeniem zmienić się w pierwszy przyrząd do samodzielnej pielęgnacji włosów. Stanie się tak zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na zakup szczotki wykonanej z trwałych i odpornych materiałów. Szczotkę dla niemowlaka możesz również zastąpić grzebieniem, upewniając się uprzednio, że posiada on odpowiedni rozstaw oraz miękko zakończone ząbki, które nie zranią delikatnej główki dziecka.

Podsumowując – kupując szczotkę dla malucha, skup się na:

  • miękkim włosiu (najlepiej naturalnym),
  • odpowiednim dobraniu do owłosienia malca,
  • małym rozmiarze narzędzia (przynajmniej na początek),
  • trwałości materiałów, z których jest wykonana.

Więcej akcesoriów do skomponowania wyprawki malca znajdziesz w kategorii Dziecko: https://aspekto.pl/pl/c/Dziecko/768.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium