ASPEKTO
Filtry

Nocnik dla dziewczynki, nocnik dla chłopca – wymagający proces odpieluchowywania

Poza odpowiednim przygotowaniem proces ten wymaga od opiekuna dziecka przede wszystkim cierpliwości, uważności oraz czasu. Nie ma idealnego wieku na to, aby dziecko nauczyło się korzystać z nocniczka. Chociaż każdy rodzic chciałby, aby proces ten przebiegł jak najszybciej i jak najsprawniej, to jednak jest to kwestia mocno indywidualna. Trening czystości warto rozpocząć około osiemnastego miesiąca życia malucha, chociaż znajdą się tacy opiekunowie, którzy z sukcesem zakończą ten proces już po pierwszym roku życia. Są również jednak i takie dzieci, które nie rozstaną się z pieluchami do czwartego czy piątego roku życia.  Żadna z tych sytuacji nie jest nienaturalna, jednak istnieją sposoby, aby maksymalnie ułatwić maluszkowi czas nauki. Podstawą jest z pewnością dobry nocnik dla dzieci.

Co to znaczy „dobry nocnik”?

Po pierwsze warto zaopatrzyć się w nocnik już nieco wcześniej i postawić go w miejscu, w którym dziecko będzie z niego korzystać. Pozwoli to oswoić się maluchowi z jego obecnością w przestrzeni domowej. Daj sobie i maleństwu czas oraz wytłumacz, co to za nowy przedmiot i do czego będzie służył. Smyk ma się poczuć wyróżniony ze względu na to, że otrzymał nocnik, nie zasmucony zniknięciem pieluch. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nocnika? Zastanów się, na jakiej powierzchni będzie stał. Większość rodziców decyduje się umieścić go w łazience wyłożonej płytkami. Jeśli Ty również, to warto zadbać o to, aby nocnik miał stopki antypoślizgowe. Aby z kolei ułatwić sobie zadanie oczyszczania go, możesz rozważyć model posiadający wyjmowaną wkładkę. Najważniejsza jest jednak wygoda dziecka. Maluch na nocniku ma czuć się komfortowo. Kolanka powinny znajdować się nieco wyżej niż bioderka, aby ułatwić proces wypróżniania. To jeden z najważniejszych wyznaczników przy wyborze nocnika dla dziewczynek, jak również i chłopców. W wyborze może pomóc Ci maluch – im bardziej będzie mu się podobał, tym chętniej będzie z niego korzystał.

Nocnik interaktywny – czy to dobre rozwiązanie?

Nocnik grający dla chłopca lub dziewczynki może okazać się pomocny w uatrakcyjnieniu czynności wypróżniania. Na rynku dostępne są modele z całym szeregiem dźwięków, od zwycięskich melodii, poprzez słowa pochwały aż po wybuchające fajerwerki. Dziecko może na nie zareagować bardzo różnie. Może przestraszyć się dobiegających z nocniczka dźwięków, co znacząco wpłynie na długość procesu odpieluchowywania, a w najgorszym wypadku na dobre zrazi się do nocnika. W najlepszym scenariuszu dziecko będzie rozbawione i będzie chciało powtórzyć sytuację wywołującą przyjemne dla niego dźwięki. Budzi to jednak w maluchu skojarzenie nocnika z zabawką, co zdecydowanie nie jest optymalnym rozwiązaniem. Korzystanie z nocnika to nie zabawa i lepiej aby dziecko nie tworzyło w głowie takich powiązań

Duży nocnik dla chłopca i nie tylko!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz:

  • nocniki w zestawach wielofunkcyjnych (nocnik + nakładka),
  • nocniki turystyczne,
  • pisuary treningowe,
  • wielorazowe silikonowe wkłady (bardzo łatwe do czyszczenia),
  • wkłady jednorazowe.

Nocniki, które oferujemy, są wykonane z trwałych materiałów, które łatwo się czyszczą i zapewniają maluchowi komfort korzystania z nocnika. Pamiętaj jednak, że najważniejszą rolę w procesie odpieluchowywania grasz Ty! Bądź uważny i wyrozumiały. Nie zawstydzaj dziecka i nie zmuszaj. Poświęć mu możliwie dużo czasu i zauważaj jego sukcesy!

Po więcej akcesoriów do pielęgnacji i higieny malucha zapraszamy do kategorii Pielęgnacja i Higiena Dziecka: https://aspekto.pl/pl/c/Pielegnacja-i-higiena/901.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium