ASPEKTO
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego Aspekto?

Każdy rodzic wie, jak wyczerpujące potrafi być karmienie niemowląt, które wciąż odżywiają się przede wszystkim mlekiem matki. W przypadku odciągania i przechowywania pokarmu należy kierować się bardzo ścisłymi zasadami, jeśli chcemy, aby mleko było świeże i pełne składników odżywczych. Tak samo jest w przypadku przygotowywania pokarmu, który przechowywaliśmy w lodówce lub zamrażarce.

Z pomocą mogą przyjść specjalne podgrzewacze do butelek, które delikatnie i stopniowo doprowadzą pokarm do temperatury 37 stopni (odpowiadającej naturalnemu ciepłu ludzkiego ciała). Należy jednak uważać, aby nie przegrzać pokarmu znajdującego się w butelce. Po pierwsze, w takim wypadku pokarm może stracić część swoich składników odżywczych. Po drugie, najprawdopodobniej posiłek będzie zbyt ciepły dla malucha.

Na naszej stronie znajdziesz sprzęt, który umożliwi ci proste przygotowanie ciepłego posiłku dla dziecka. Wybrane modele są wyposażone w funkcję utrzymywania temperatury przez określony czas. To bardzo dobre rozwiązanie dla szczególnie zabieganych osób, które nie zawsze są w stanie podgrzać pokarm dla dziecka). Polecamy także produkty z wbudowaną funkcją dezynfekcji butelek oraz smoczków.

Masz pytania dotyczące funkcji lub dostępności danego produktu przeznaczonego dla młodych rodziców? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Podgrzewacze do butelek

Kwestia żywienia małego dziecka to bardzo ważna sprawa. Nawet dorośli powinni stosować zrównoważoną dietę, a co dopiero intensywnie rosnące dziecko. Często jednak produkty przeznaczone do żywienia dzieci są bardzo delikatne i czułe na nagłe skoki temperatur. Nie zawsze więc dobrym pomysłem jest podgrzewanie posiłku dla dzieci na kuchence. Dlatego też do dyspozycji rodziców dostępne są specjalne urządzenia, takie jak podgrzewacz do butelek, które pozwalają na uzyskanie pożądanej temperatury posiłku bez żadnych obaw.

Mleko matki – wczesnodziecięcy superfood

Pierwszym posiłkiem, jaki zostanie podany naszemu dziecku, będzie zapewne matczyne mleko. Karmienie piersią to czynność bardzo naturalna. Czyni to każdy ssak (od tego zresztą wzięła się ta nazwa). W pierwszym okresie życia dziecko nie jest w stanie samodzielnie zapewnić sobie pożywienia. Aby móc się normalnie rozwijać, potrzebuje ono niezbędnych mikroelementów. Wszystko, co jest niezbędne, znajduje się więc w mleku matki. Pokarm naturalny nie tylko syci dziecko, ale także pomaga tworzyć jego układ odpornościowy. Białka, witaminy, tłuszcze, niezbędne cukry – wszystko to jest niezastąpione w prawidłowym rozwoju małego organizmu. Żadna ze sztucznych mieszanek nie jest w stanie w pełni zrekompensować braku naturalnego, matczynego mleka. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia mleko matki powinno być wyłącznym pokarmem dziecka przez pierwsze sześć miesięcy życia. Zalecane jest (przynajmniej częściowe) zachowanie go w diecie nawet po ukończeniu przez dziecko drugiego roku życia. Oczywiście na tym etapie ważne jest, aby nie było ono już wyłącznym pokarmem. Zdarza się jednak, że odciągane mleko nie będzie od razu podane dziecku, tylko zostanie odciągnięte do butelki i przechowane na później. W takim przypadku, przed podaniem go dziecku konieczne będzie jego podgrzanie. Do tego celu służy podgrzewacz do mleka.

Podgrzewacze do butelek dla niemowląt – czym są?

Wyciągnięty z lodówki pokarm nie może zostać od razu podany. Zbyt zimny może nie tylko nie smakować naszemu dziecku, a nawet może być dla niego niezdrowy. Standardowo, dziecko intuicyjnie preferuje pokarm o temperaturze ludzkiego ciała, a więc około 37 stopni Celsjusza. Podgrzewacze do butelek pomagają szybko i bezproblemowo osiągnąć taką temperaturę. Odciągnięty pokarm można więc bez obaw przechowywać w lodówce i w razie potrzeby – podgrzać w dedykowanym urządzeniu.

Czy tylko do mleka? Podgrzewacz do butelek i nie tylko

Głównym przeznaczeniem podgrzewaczy do butelek wydaje się właśnie… podgrzewanie butelek. I choć jest tak w istocie, nowoczesne, uniwersalne podgrzewacze do butelek mogą pełnić również szereg innych funkcji. Przede wszystkim, wraz ze wzrostem naszego dziecka, sprzęt ten można wykorzystywać do podgrzewania bardziej zróżnicowanych posiłków, niż mleko. Większość tego typu sprzętów umożliwia także podgrzewanie dań w słoiczkach. Przy ich pomocy możliwe jest także rozmrażanie gotowych posiłków. Pozwala to na podawanie dziecku pełnowartościowego dania nawet wtedy, gdy nie mieliśmy czasu na gotowanie. W nowoczesnych podgrzewaczach uniwersalnych można także ustawić opcję utrzymywania temperatury.

Podsumowując, wysokiej jakości podgrzewacz do pokarmu może spełniać szereg funkcji:

  • podgrzewanie mleka w butelkach,
  • ogrzewanie gotowych posiłków, na przykład w słoiczkach,
  • sterylizacja butelek,
  • rozmrażanie pokarmu przechowywanego w zamrażalniku,
  • utrzymywanie temperatury posiłku przez dłuższy czas.

Wysokiej jakości podgrzewacz do butelek i słoiczków to sprzęt, który może służyć przez długi czas. Nie dość, że w pierwszym etapie rozwoju dziecka możemy go wykorzystać do podgrzewania mleka, to z czasem, wraz z rozwojem naszej pociechy, będziemy mogli go wykorzystywać do innych celów, na przykład wyparzania butelek lub podgrzewania bardziej stałych dań, również w słoiczkach i podobnych opakowaniach. Dostępne w naszym sklepie produkty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i spełniają najbardziej rygorystyczne normy stawiane przed produktami, mającymi kontakt z żywnością.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium