ASPEKTO

Prezent na pępkowe dla mamy, taty i dziecka

Prezent na pępkowe dla mamy, taty i dziecka

Czym jest pępkowe? Kiedyś była to przede wszystkim impreza w męskim gronie, organizowana z okazji narodzin dziecka i suto zakrapiana alkoholem. Obecnie, w wyniku wielu zmian kulturowych, pępkowe nabiera nieco innego charakteru. Jak świętujemy pępkowe? I jaki kupić prezent z okazji narodzin dziecka?

Co to jest pępkowe?

Pępkowe ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Narodziny dziecka to z pewnością zawsze okazja do świętowania. Warto wtedy wznieść toast za nowy etap w życiu świeżo upieczonego rodzica i zadbać o odpowiedni prezent na pępkowe. Jednak przeciwnicy takiego świętowania twierdzą, że w momencie narodzin swojego potomka, mężczyzna powinien być przy mamie dziecka i okazywać jej wsparcie, a nie świętować z kolegami, kiedy w każdej chwili może być potrzebny.

Kiedyś taka uroczystość miała określony charakter. Było to spotkanie z kolegami organizowane w domu lub w barze. Czasem takie spotkanie odbywało się w bardziej rodzinnym, ale cały czas męskim gronie - ze szwagrem, bratem, ojcem i teściem. Z pewnością narodziny dziecka to powód do radości, niektórzy jednak uważają, że pępkowe jest czymś więcej. To tak zwany rytuał przejścia, czyli symboliczne pożegnanie pewnego etapu w życiu i wejście w zupełnie inny okres, który powinien się cechować odpowiedzialnością i dojrzałością. Taka impreza może również sprzyjać wymianie rad czy refleksji na temat wychowania dzieci i trudów rodzicielstwa.

Dlaczego zmienił się charakter imprezy?

Do teraz mężczyźni spotykają się na pępkowym i zastanawiają się, jaki wybrać prezent dla taty z okazji narodzin dziecka. Ale na skutek przemian kulturowych coraz częściej rezygnuje się z tradycyjnego pępkowego i impreza ta przeradza się w bardziej rodzinną uroczystość. Trudno się dziwić. Młodzi mężczyźni coraz później decydują się na posiadanie potomstwa i często też chcą towarzyszyć partnerce podczas porodu. W takim przypadku rzadko mają wystarczająco dużo czasu czy energii na imprezę z kolegami. Trudno po kilkunastu godzinach spędzonych w szpitalu mieć jeszcze siłę na towarzyskie spotkanie. Młodzi ojcowie od samego początku angażują się w opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, co nie sprzyja hucznym imprezom.

Jaki wybrać prezent na pępkowe?

Pępkowe zwykle organizowane było zaraz po narodzinach dziecka i prezent dla świeżo upieczonego taty musiał mieć dość męski charakter. Obecnie tatusiowie spotykają się często w innym terminie, a zabawa kończy się zdecydowanie szybciej. Takie spotkania odbywają się w barach lub w domu. Czasem też pępkowe przybiera formę bardziej rodzinnego spotkania, podczas którego świętuje się przyjście potomka na świat. W takim przypadku prezenty na pępkowe mogą być dedykowane dziecku lub świeżo upieczonej mamie. Jaki prezent z okazji narodzin dziecka jest najlepszym wyborem? Co się kupuje na pępkowe dla taty, a co dla mamy?

co kupić dziecku na pępkowe?

Najlepszy prezent dla świeżo upieczonego taty

Jaki prezent z okazji narodzin dziecka jest najlepszym wyborem? Wszystko zależy od tego, komu go kupujemy. Prezent dla taty z okazji narodzin dziecka może być zupełnie inny niż dla mamy i dziecka. Ale może to być również wspólny prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Jakie są najlepsze pomysły na prezenty na pępkowe dla taty?

●     Dobry alkohol

To dość tradycyjny i oczywisty prezent, jeśli chodzi o pępkowe. Koledzy najczęściej przynoszą świeżo upieczonemu tacie alkohol i wspólnie świętują narodziny dziecka. Ale możesz zdecydować się na o wiele bardziej kreatywne pomysły. Wybór jest naprawdę duży.

●     Okolicznościowe gadżety

Okolicznościowy gadżet z odpowiednim napisem to doskonały pomysł na prezent dla świeżo upieczonego taty. Może to być kubek, koszulka lub poduszka. Takie upominki są wybierane coraz częściej, ponieważ stanowią trwałą pamiątkę tego wyjątkowego w życiu rodzica dnia. Kubek z napisem dedykowanym młodemu ojcu czy koszulka z hasłem dla najlepszego taty na świecie będzie na pewno niezwykle udanym prezentem. Możesz się również zdecydować na ozdobny dyplom, który będzie stanowić świetną pamiątkę z imprezy. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na prezent.

●     Drzewko do posadzenia

Co jeszcze się sprawdzi jako prezent na pępkowe? Drzewko. Drzewo do posadzenia to świetny prezent dla taty z okazji narodzin dziecka. Jeżeli masz pewność, że młody ojciec posiada kawałek ogródka, możesz zdecydować się na takie rozwiązanie. W końcu prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom i zasadzić drzewo. I chociaż nikt pewnie nie bierze na poważnie tych słów, to zasadzone drzewko będzie świetną pamiątką, kojarzącą się zawsze z wyjątkowym dniem, w którym na świecie pojawiło się dziecko.

●     Kawa i akcesoria do jej zaparzania

Jaki jeszcze prezent na pępkowe dla ojca będzie dobrym pomysłem. Żaden mężczyzna nie pogardzi dobrą kawą. Nie jest to może najbardziej wymyślny prezent, ale kawa po nieprzespanej nocy z nowonarodzonym dzieckiem na pewno się przyda. A skoro o kawie mowa, to może warto również pomyśleć o dużym kubku albo zaparzaczu do kawy. Kawa i akcesoria do kawy to zresztą idealny pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, jeśli pępkowe organizowane jest w bardziej rodzinnym gronie.

●     Kubek termiczny

Kubek termiczny to również udany prezent na pępkowe dla taty i mamy. Dzięki niemu rodzice zawsze mogą mieć swój ulubiony ciepły napój pod ręką, nawet jeśli przez moment będą musieli się zająć zupełnie czymś innym.

●     Książka dla świeżo upieczonych ojców

Książka dla świeżo upieczonych ojców, która przybliża obowiązki i problemy związane z wychowaniem dzieci, może być również strzałem w dziesiątkę. Do wyboru masz wiele różnych publikacji. Możesz zdecydować się na profesjonalny podręcznik albo pełen humoru zbiór felietonów na temat problemów związanych z ojcostwem. Nie zapomnij tylko o odpowiedniej dedykacji dla młodego rodzica.

●     Voucher do restauracji

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, co kupić na pępkowe, to voucher do restauracji może być idealnym wyborem. Taki prezent dla świeżo upieczonych rodziców może sprawić im mnóstwo radości. To doskonały prezent na pępkowe dla ojca i mamy dziecka. Może jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy, ale przyjdzie taki moment, w którym będą mieli ochotę zostawić malucha pod czyjąś opieką i wybrać się ponownie na randkę. Warto mieć wtedy taki voucher pod ręką.

Co kupić na pępkowe mamie i dziecku?

Pępkowe ma już często zupełnie inny charakter niż dawniejsze męskie imprezy, dlatego zastanawiając się, co się kupuje na pępkowe, musimy wziąć pod uwagę również prezent dla mamy i dziecka. Jakie prezenty na pępkowe będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

●     Akcesoria do pielęgnacji piersi

Akcesoria do pielęgnacji piersi podczas karmienia przydadzą się niemal każdej mamie. Wkładki laktacyjne i osłonki na piersi to doskonały upominek z okazji narodzin dziecka dla karmiącej mamy.

●     Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia to również świetny upominek, który zawsze się przyda. Znajdziesz ogromny wybór takich poduszek w różnych przedziałach cenowych.

●     Nosidełka i chusty

Nosidełka i chusty do noszenia dziecka przydadzą się zarówno mamie jak i tacie. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla rodziców, którzy planują aktywnie spędzać czas z dzieckiem. 

●     Elektroniczna niania

Jeśli się zastanawiasz, co kupić na pępkowe obojgu rodzicom, to możesz pomyśleć o elektronicznej niani, która przyda się zarówno w domu jak i na wyjeździe. Dzięki takiemu gadżetowi rodzice będą mogli spokojnie oglądać film i przebywać w innym pomieszczeniu niż to, w którym za zamkniętymi drzwiami śpi dziecko - mając jednocześnie wszystko pod kontrolą.

●     Album na zdjęcia

Album na dziecięce zdjęcia to świetny pomysł, jeśli chodzi o prezent na pępkowe dla taty i mamy.

co kupić na pępkowe dla ojca?

Co się kupuje dziecku na pępkowe?

Co kupić dziecku na pępkowe? Warto pomyśleć w tym przypadku o praktycznym prezencie, który przyda się rodzicom lub maleństwu. Pojawienie się w domu nowo narodzonego dziecka to z pewnością duża zmiana dla rodziców, która wiąże się również ze sporymi wydatkami. Wyprawka dziecka kosztuje, dlatego warto zdecydować się na prezent, który odciąży nieco budżet rodziców. Jakie prezenty można kupić na pępkowe dziecku? Wbrew pozorom masz naprawdę dużo możliwości do wyboru:

Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, warto wcześniej porozmawiać o tym z rodzicami dziecka, żeby podpowiedzieli Ci, czego maluszek może jeszcze potrzebować.

Jaki prezent na pępkowe jest najlepszy?

Jaki prezent jest najlepszy? To oczywiście kwestia bardzo indywidualna. Kupując prezent na pępkowe, warto wziąć pod uwagę potrzeby i upodobania rodziców. Prezent na pępkowe dla taty może się bardzo różnić od prezentu dla mamy, ale jest wiele propozycji, które są uniwersalnym rozwiązaniem dla obojga rodziców. Masz również wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o prezent dla nowonarodzonego dziecka. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i od budżetu, jakim dysponujesz. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium